تاثیر تکنولوژی بر هنر

خانه » تاثیر تکنولوژی بر هنر
تاثیر تکنولوژی بر هنر

فهرست مطالب

تاثیر تکنولوژی بر هنر

طراحی گرافیکی، نقاشی‌های کامپیوتری، فتوشاپ، موسیقی دیجیتالی، کتاب‌های الکترونیکی، چاپ سه‌بعدی – فقط چند مورد! فناوری بدون شک بر هنر در رسانه های مختلف تأثیر گذاشته است.

این پیشرفت ها چگونه بر نحوه ارتباط هنرمندان با آثارشان تأثیر گذاشته است؟

بدون شک، فناوری افق خلاقیت را گسترش داده است. این قابلیت دسترسی را افزایش داده است – به اشتراک گذاری تصاویر، اجراها، کلمات و افکار در سطح جهانی هرگز آسان تر نبوده است.

بیش از هر چیز، شیوه فعالیت هنرمندان را تغییر داده است. تکنیک هایی مانند نرم افزارهای ویدئویی و رنگ های دیجیتال با ابزار سنتی قلم مو و زغال چوب فاصله زیادی دارند.

برای به حداکثر رساندن پیشرفت‌های فناوری، هنرمندان باید بتوانند بر مجموعه عظیمی از ابزارها تسلط داشته باشند تا تکنیک‌های خود را تقویت کنند تا بتوانند دیدگاه‌های خود را ترجمه کنند و خلاقیت خود را به طور مؤثر آزاد کنند. تخیل آنها واقعاً کشیده شده است تا در خلق ایده های بدیع و بدیع موفق شوند.

 

تاثیر تکنولوژی بر هنر

 

برخی نگران هستند که هنری که به صورت دیجیتالی ایجاد می شود، نسخه ای غیر معتبر از این رشته است. نقاشی های معروف توسط طراحان گرافیک و هکرهای کامپیوتری با سرعت فزاینده ای بازتولید و تغییر می کنند.

در حالی که مجموعه عظیمی از گزینه های بهینه سازی و تنظیم دقیق، افق های بی حد و حصری را برای هنرمندان باز می کند تا خلاقانه تر و دقیق تر بیان کنند، با این حال، فناوری به طور مسلم شعله خلاقیت را کاهش داده است زیرا هنرمندان در قابلیت های عظیم فناوری جذب شده اند.

با این حال، برخی از هنرمندان مانند دیوید هاکنی از فناوری به نفع خود استفاده کرده اند. دیوید که به دلیل نقاشی رنگ روغن محبوب خود مشهور است، در سن ۷۶ سالگی با استفاده از iPad خود به عنوان ابزار اصلی خلاقیت دوباره شهرت خود را به دست آورد.

به طور خلاصه، فناوری بدون شک هنر و فرهنگ را همانطور که می شناسیم تغییر داده است. فقط زمان نشان خواهد داد که این تغییرات چقدر عالی خواهند بود.

 

تاثیر تکنولوژی بر هنر

منبع : artthou.co.uk

 

 

امیدواریم که مطلب تاثیر تکنولوژی بر هنر مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

 

 

 

آموزش مارولوس

سفارش انجام پروژه هنر

انجام انواع پروژه دانشجویان هنر رشته {طراحی لباس، طراحی پارچه، طراحی لوگو، خوشنویسی، هنرتجسمی، طراحی نقوش سنتی(ختایی- اسلیمی)، گرافیک و...}

سفارش پروژه هنر

میخواهم سفارش بدم
آموزش طراحی پارچه روسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Call
فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من

انجام پروژه های دانشجویی

رشته های هنر ، تاریخ ، باستان شناسی

پایان نامه کارشناسی-ارشد- رساله دکتری 

تالیف و چاپ کتاب

پروژه های عملی(دستی – نرم افزاری)